Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Betonová zeď – jak zabránit tomu, aby byla postavena mezi sousedstvími

Sousedé mohou být na obtíž nejen v panelovém domě. I když je v obytné oblasti pouze pár sousedů, mohou způsobovat ještě vice obtíží než sousedé ve čtyřpatrovém domě. Pro sousedy je mnohem snazší dívat se na cizí soukromé pozemky, než do cizích bytů.

 

Dokonce i váš nejlepší soused se může proměnit v obtíž, pokud se z nutnosti stane prakticky vaším rodinným příslušníkem. Malé zahrady soukromí příliš nerespektují a velké jsou pro mnohé z nás pouze snem. Jak je možné cítit se na svém pozemku pohodlně, když jste neustále pod dohledem sousedů?Uchylujeme se tak k budování betonových zdí nebo setí řady tújí podél plotu – ty však naše zahrady ještě zmenšují. Nicméně existuje také alternativní řešení: výjimečná gabionová zeď vyrobená z panelů Zenturo.

Gabionové zdi z panelů Zenturo:

 

  • Jsou to krásné struktury, které díky výplni dle vašeho výběru mohou perfektně padnout k vašemu pozemku
  • Zajišťují soukromí a zároveň nejsou masivní – stejně tak poskytují pohodlí a klid
    Nikdy se s nimi nebudete nudit – výplň může být nahrazena kdykoliv se rozhodnete pro změnu, nebo když už jste vzhledem gabionové zdi znuděni
  • Nezabírají více prostoru jako záhony rostlin (túje a jalovce zabírají místo o průměru až 1 m

Vaše gabionová zeď Zenturo
Gabionová zeď může být postavena z panelů Zenturo i Zenturo Super. Navíc můžete dovnitř umístit Perfo pásy vyrobené z nekorozivní oceli do svislé polohy pro moderní a elegantní vzhled.

Vyplňte gabionové zdi materiálem, který zapadne ke stylu vašeho pozemku:

 

  • Monochromatické sklo či recyklovaný beton podtrhnou industriální styl
  • Kameny, oblázky, kůra či kmeny stromů reflektují přírodní charater
  • Bílé kameny, bambusové slupky či kokosové slupky dodají zahradě nádech exotiky
  • Další materiál dle vašeho výběru může perfektně zapadnout k vašemu pozemku

Kolik to stojí?
Základní antracitová 4 m dlouhá konstrukce sestávající ze 4 panelů Zenturo a tří sloupků, které jsou zafixovány k zemi pomocí betonu, stojí 400 Eur (čistá cena, bez příslušenství jako spojky a rozpěrky). Konečná cena gabionové zdi bude záviset také na typu výplně.

Svařované pletivo stojí podobně, jako řada 200 cm vysokých tújí (7 kusů bez záruky, že se všechny uchytí). Pokud chcete zasadit rychle rostoucí jalovce vysoké 180-200 cm podél plotu, cena rostlin objednaných přes internet může dosáhnout dokonce až 450 Eur.