Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Jak udělat z plotu ze sousedovy strany umělecké dílo?

Na jedné straně odlupující se barva, hromada dřevěných prken a rezavé plechovky. Na vaší straně přirozená krása kamene, dřeva nebo cihel. Gabionová konstrukce vyrobená ze svařované sítě dokáže zahradu v mžiku proměnit v elegantní a okouzlující místo.

Hustota zalidnění stále stoupá a domy jsou tak natěsnány jeden vedle druhého. Lidé okny nakukují do sousedních domů a zahrádek. Pěstěná zahrada se může pochlubit paletou květin. A to je krásný pohled. Ale co dělat v případě, že je zahrada zanedbaná, nátěr se odlupuje ze stěn a celé místo vypadá opuštěně?

Postavte si stěnu z gabionů, která z vaší zahrady vytvoří nádhernou oázu klidu a pohody. Gabionové koše jsou vyrobeny ze svařované sítě s povrchovým nátěrem Zincalu (obsahuje 95 % zinku a 5 % hliníku). Okraje gabionu spojuje spirála.

Umístěte koše jeden vedle druhého a dle svého vkusu a chuti je naplňte libovolným materiálem, který se perfektně hodí k architektuře domu a zahrady (oblázky, kusy sutin, červené cihly, větve, sklíčka atd.). Po naplnění první řady gabionů na ni postavte druhou řadu, kterou rovněž vyplňte. Stěnu vytvoříte tak, že vždy postavíte novou řadu gabionů na již stojící gabiony. Takto budete pokračovat, dokud stěna nedosáhne kýžené výšky.

Příčky mohou stát jako samostatné objekty (druh oplocení) ale také jako opěrné stěny, které zpevňují terén. Pokud tímto způsobem chcete terén zpevnit, gabiony se navzájem překrývají a tvoří jakési schody. Každá další řada košů pokrývá značnou část terénu. Popínavé rostliny (jako např. břečťan, svlačec, popínavé růže) dodají gabionům přirozenější vzhled.

Gabionové stěny mají jak funkční (chrání terén, oddělují zahradu od nevzhledných ploch, mají tlumicí efekt) i estetické vlastnosti (vypadají přirozeně, nabízejí nepřeberné množství výplní). Podobného výsledku lze dosáhnout postavením gabionové stěny na speciálních hranatých sloupcích a použitím panelů Zenturo nebo Zenturo Super.