Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Lavičky, židle, stoly a … bludiště. To vše vyrobeno z gabionů!
Nabízí se nám celá škála nových materiálů, ze kterých lze na zahrádce vytvořit spoustu zákoutí. Od plastových židlí a stolů přes ocelový a dřevěný nábytek až po designové kousky z ratanu.A co taková zákoutí vytvořená z gabionů? Že vás to překvapuje? S řešením od společnosti Betafence to není žádný problém.

Lavička z gabionů

Ze dvou řad gabionových košů nejprve vyrobíme lavičku. Zadní stěna (vyšší) bude sloužit jako opěrka, přední stěna (nižší) s dřevěnými laťkami jako sedák. Celá konstrukce však může sloužit i jako jakási podpěra, která vyztuží a chrání terén, ve kterém stojí. Keře a stromy vysazené kolem pak poskytnou stín a chládek ve sluncem rozžhaveném dni.

Gabionová křesla a lavičky lze také postavit k táboráku nebo je použít na sezení během grilování. Kamenné židle lze naaranžovat jen jako obyčejné kostky, ale můžete je také poskládat do mnohem zajímavějšího tvaru s ohyby a oblouky. Na sezení doporučujeme použít dřevěné desky, protože povrch gabionů není zrovna nejhladší a tudíž nejpohodlnější.

Gabionový stůl

A nakonec stůl. Stůl prakticky tvoří gabionová kostka s dřevěnou nebo plastovou deskou. Do středu gabionu lze umístit sloupek, na který se připevní slunečník. Takto vytvořená „stříška“ nás v parném dni ochrání před sluncem.

 

Výplň z gabionů

Zahradní nábytek vyrobený z gabionů lze kromě oblázků naplnit také jinými materiály. Malé i velké kousky sutin, barevná sklíčka a dokonce i staré červené cihly budou jistě působit zajímavě. A zatímco vy si budete užívat pohody ve své malé gabionové oáze klidu, vaše děti si mohou hrát v tomto neobyčejném gabionovém bludišti…