Kontaktujte
naše specialisty
Pro více informací o našich průmyslových výrobcích můžete kontaktovat naše specialisty, kteří Vám mohou pomoci najít to správné řešení.
O Betafence a pletivu
Společnost Betafence je světovou jedničkou na trhu řešení pro oplocení, řízení přístupu pro ochranu perimetru a výrobky drátěného pletiva pro celou řadu průmyslových aplikací.
gabiony
Global / Export [change]

Gabiony-Betafence.cz

Světelný plot

Výjimečný efekt barevných gabionů kombinovaný se zahradním osvětlením. 
Oplocení a osvětlení byly dosud dvě rozdílné investice do našich zahrad. Sloupky byly používány pouze k instalaci panelů či pletiv a k osvětlení zahrad byly vybírány samostatně stojící lampy či lucerny.
To až do chvíle, kdy se investor z maďarského města Kecskemet rozhodl odlišit se od ostatních a sloučit oba prvky do jednoho inovativního řešení. Nejprve objednal gabionové panely Betafence s pletivem 50 x 100 mm a průměrem drátu 4 mm a postavil gabionové stěny se sloupky a celkovou délkou 20 m a výškou 2m.

Poté vyplnil gabiony barevnými kameny, kterými vytvořil symetrické vrstvy různých odstínů. Prostory mezi gabionovými sloupky byly vyplněny svařovanými plotovými panely s 3D prohnutími.

 

Největším překvapením byla poslední fáze instalace. Horní vrstvy gabionových sloupků byly vyplněny modravými kousky skla, uvnitř kterých byly umístěny elektrické lampy. Gabiony, které jsou už tak pozoruhodné ve dne, vytvářejí v noci zvláštní atmosféru a přitahují pozornost kolemjdoucích. Samotné gabiony jsou schované ve stínu, takže svítící skleněné části sloupků vypadají, jako by se vznášely ve vzduchu.

Maďarský investor dosáhl svého cíle: těší a inspiruje ostatní k naplnění jejich malých snů, i když se jedná pouze o oplocení domu.